15. jūlijs 2023, plkst. 22:00
Mazā zāle

Nakts koncerts. Meditācija par Bēthovenu

Ar desmit krāšņiem koncertiem no 15. līdz 23. jūlijam norisināsies devītais “Jūrmalas festivāls”, grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus.

Dalībnieki:

Metjū Bārlijs (Matthew Barley, Lielbritānija), čells

Reinis Zariņš, klavieres

Programmā:

Ludviga van Bēthovena sonātes,

Improvizācijas

Aptuvenais koncerta ilgums: 3 stundas

Nakts meditācija par Bēthovena ģenialitāti.

Iespēja nakts aizsegā nesteidzīgi pārdomāt Bēthovena dzīves ceļu un izprast viņa radošo pilnveidošanos.

Bēthovena piecas sonātes klavierēm un čellam aptver visus galvenos viņa daiļrades posmus, tādēļ to noklausīšanās sniedz tādu kā kompasu Bēthovena dzīvei. Koncertu papildinās arī brīvas improvizācijas, tādējādi godinot Bēthovenu — sava laika izcilāko improvizētāju, kurš dzīves pirmajā pusē bija plaši pazīstams tieši kā improvizētājs.

Četrkārtējs Lielās mūzikas balvas laureāts pianists Reinis Zariņš un Latvijas publikai labi zināmais britu čellists Metjū Bārlijs kopīgi muzicējuši jau vairākkārt, publiku saviļojot gan Anglijā, gan slavenajā Amsterdamas Concertgebouw.

Zariņš ir viens no Latvijas ievērojamākajiem talantiem, dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis, arī konceptuālu starpmākslu projektu autors. Bārlijs raksturojams kā ļoti plaša spektra mākslinieks – viņš saspēlējas ne vien ar klasiskās mūzikas pārstāvjiem,bet labprāt sadarbojas arī ar džeza mūziķiem un improvizē kopā ar indiešu, afrikāņu un japāņu klasisko instrumentu spēles meistariem. Abus mūziķus raksturo ļoti plašs interešu loks un vēlme novārtā neatstāt arī pamatvērtības.

Mūziķi

Reinis Zariņš

Reinis Zariņš

Klavieres

Reinis Zariņš

Reinis Zariņš

Klavieres

Reinis Zariņš ir dziļi pārdomātu interpretāciju meistars, spožs solists un prasmīgs kamermūziķis un konceptuālu starpmākslu projektu autors. R. Zariņš debitēja kā solists ar orķestri jau desmit gadu vecumā un vēlāk guva godalgas vienpadsmit starptautiskos pianistu konkursos. R. Zariņš ir horeogrāfiskā uzveduma “Gadalaiki” līdzautors, viens no “Trio Palladio” dalībniekiem un trīskārtējs Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts (2011, 2013, 2015). Viņš ir piedalījies daudzos prestižos festivālos: Lucernas festivālā, “Kremerata Baltica” festivālā, Bātas, Norfolkas un Jaunskotijas starptautiskajos mūzikas festivālos, “MasterWorks” un “Holland Music Sessions” festivālā. R. Zariņš ir muzicējis pasaules labākajās koncertzālēs – Amsterdamas Concertgebouw, Ņujorkas Kārnegija centra Veila zālē, Londonas Vigmora zālē, Sanktpēterburgas Glazunova zālē, Maskavas Čaikovska zālē.

Metjū Bārlijs

Metjū Bārlijs

Čells

Metjū Bārlijs ir izveidojis unikālu starptautisku karjeru – piepildītu ar improvizāciju, jaunu mūziku, progresīvām datortehnoloģijām, sadarbību ar džeza un indiešu mūziķiem, izglītību un aranžiju, taču vienmēr saistītu ar čellu. Viņš ir spēlējis kopā ar dažiem no labākajiem orķestriem (Frankfurtes Radio simfoniskais, BBC filharmoniskais/Skotijas, Čehijas filharmoniskais), dažās no lielākajām koncertzālēm, sniedzis dažu no nozīmīgāko komponistu pirmatskaņojumiem (MacMillan, Dusapin, Larcher) un uzstājies televīzijās un radio visā pasaulē. Viņam piemīt spēja izdomāt neparastus projektus un (parasti) tos īstenot, kā arī Metjū ir pateicīgs par par iespēju piepildīt savu personīgo sapni – pavadīt laiku kopā ar ģimeni un dabu. Viņš dzīvo Londonā kopā ar sievu vijolnieci Viktoriju Mullovu.