17. jūlijs 2022, plkst. 4:45
Dzintaru pludmale
Saullēkta koncerts

Ar sešiem krāšņiem koncertiem klātienē no 17. līdz 24. jūlijam norisināsies astotais “Jūrmalas festivāls” – grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē.

Par tradīciju Jūrmalas festivālā kļuvis pasaulslavenās ērģelnieces Ivetas Apkalnas saullēkta koncerts jūras krastā. Neparastais notikums jau vairākus gadus Dzintaru pludmalē pulcēja simtiem klausītāju un sarūpēja neizmirstamu mūzikas klausīšanās pieredzi, dabas skaņām saplūstot ar karaliskajām ērģeļu stabulēm un Ivetas Apkalnas brīnišķīgo ērģeļspēli.

Ieeja koncertā bez maksas.

Koncertu būs iespējams klausīties gan pludmalē, gan arī uz ūdens, ierodoties ar savu laivu. Darbosies arī tuvumā esošās kafejnīcas.

Liels paldies AS “Pasažieru vilciens”, kas ir norīkojuši papildus vilcienu plkst. 3:45 no Rīgas uz Dzintariem, lai mūzikas gardēžus atvestu izbaudīt skaisto priekšnesumu saullēktā.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Iveta Apkalna, ērģeles

Programmā:

Raimonds Pauls – Miniatūra no cikla Naktstauriņi (A. Veismanes pārlikums ērģelēm)

Johans Sebastiāns Bahs – Pastorella Fa mažorā BWV 590

Olivjē Mesiāns – Mūžīgās katedrāles parādīšanās

Johans Sebastiāns Bahs – Pasakalja do minorā BWV 582

Johans Sebastiāns Bahs – Korāļapdare Wachet auf, ruft uns die Stimme BWV 645

Charles-Marie Vidors –

IV daļa Adagio 

V daļa Tokāta

no Simfonijas ērģelēm Nr. 5, op.42/1

Mūziķi

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna

Ērģeles

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna

Ērģeles

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpīgā attieksme pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni. Par savu īpašu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propogandējot ērģeles arī kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas.