23. jūlijs 2023, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

Galā koncerts. Skaistākās operu ārijas

Ar desmit krāšņiem koncertiem no 15. līdz 23. jūlijam norisināsies devītais “Jūrmalas festivāls”, grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus.

Jūrmalas festivālu noslēgs Galā koncerts ar skaistākajām operu ārijām.

Koncertā dziedās pasaulē pazīstamākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, kuram šī jau ir 25. sezona uz skatuves. Savā iespaidīgajā karjerā viņš uzstājies uz pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuvēm, izdziedot un izdzīvojot vadošās tenora lomas, kopskaitā jau tuvu pie trīsdesmit.  Metropolitēna opera Ņujorkā, Milānas ’’La Scala’’, Londonas Koventgārdena opera ir tikai dažas no prestižajām skatuvēm, kuras aicinājušas Aleksandru Antoņenko uz operu iestudējumiem. Līdzās Jūrmalas festivāla orķestrim koncertā uzstāsies arī citi Antoņenko skatuves draugi.

Piedalās:

Aleksandrs Antoņenko un draugi

Jūrmalas festivāla orķestris

Diriģents Andrijs Jurkevičs (Andriy Yurkevičs, Ukraina)

Mūziķi

Aleksandrs Antoņenko

Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomas. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropolitan teātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk viņš ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā Antoņenko tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.

Jūrmalas festivāla orķestris

Jūrmalas festivāla orķestris

Andrijs Jurkevičs

Andrijs Jurkevičs

Diriģents

Andrijs Jurkevičs

Andrijs Jurkevičs

Diriģents

Ukraiņu diriģents Andrijs Jurkevičs ir Čehijas Nacionālā teātra sastāvā ietilpstošās Prāgas operas mūzikas direktors. Bijis muzikālais vadītājs Odesas Nacionālajā operas teātrī (Ukraina), Varšavas Nacionālajā operā, Moldovas Nacionālajā operas un baleta teātrī. Viņš kļuva par Starptautiskās operas balvas "Gli Oscar della Lirica" laureātu. Jurkevičam ir Ukrainas un Moldovas Goda mākslinieka tituls.