16. jūlijs 2023, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

Vestards Šimkus un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Dalībnieki:
Vestards Šimkus, klavieres
Diāna Jaunzeme – Portnaja, ērģeles
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģents – Jānis Liepiņš

Programma:
Džordžs Gēršvins Klavierkoncerts
Kamils Sensānss “Danse Macabre”
Kamils Sensānss 3. Simfonija
Leonards Bernsteins “Candide” uvertīra

16. jūlijā ar simfoniskās mūzikas koncertu uzstāsies pianists Vestards Šimkus, Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un diriģents Jānis Liepiņš. Klausītāju mīlētais Vestards Šimkus dēvēts par “fenomenālu” (diriģents Pāvo Jervi), “iedvesmojošu” (BBC), “visaugstākās raudzes pianistu” (American Record Guide). Vestards Šimkus ir uzstājies nozīmīgākajās pasaules koncertzālēs – Vīnes Koncertnamā, Berlīnes Koncertnamā, Tokijas Pilsētas Operā, Francijas Radio koncertzālē Parīzē, Amsterdamas “Concertgebouw”, Stokholmas Bervalda zālē un Koncertnamā, Barselonas Mūzikas pilī un citviet.

Jānis Liepiņš ir viens no savas paaudzes daudzsološākajiem un talantīgākajiem zižļa meistariem, pieprasīts opermūzikas diriģents, kurš regulāri sadarbojies ar izciliem operdziedātājiem. Kopš 2019. gada viņš ir Manheimas Nacionālā operteātra pirmais kapelmeistars.

Krāšņā simfoniskās mūzikas programmā skanēs franču romantiķa Kamila Sensānsa Trešā simfonija (‘‘Ērģeļu’’), kas ir zīmīga ar savu spilgto tēlainību, grāciju un spožo instrumentāciju. Savukārt Sensānsa iespaidīgajā ‘‘Nāves deja’’ pēc senas franču māņticības apcerēta nāves tēla parādīšanās dejā. Leonarda Bernsteina uvertīra operetei ‘‘Kandids’’ asprātīgi, ar Rosīni cienīgu vēzienu atver muzikālu priekškaru operetes caurcaurēm dzirkstošajai noskaņai. Bet simfodžeza meistara Džordža Gēršvina virtuozajā Klavierkoncertā kūsā jauneklīgs amerikāņu dzīves gars, blūza nostalģija un trakulīgu ritmu dzīres.

Dzintaru koncertzāle informē! Koncertam mainīts solists un nosaukums. Veselības stāvokļa dēļ Baiba Skride nevarēs piedalīties koncertā. Koncerta solists būs virtuozais latviešu pianists Vestards Šimkus.

Iegādātās biļetes ir derīgas.

Ja nevēlaties apmeklēt koncertu, iegādātās biļetes var nodot “Biļešu paradīzes” kasēs ar naudas atmaksu līdz 09.07.2023. Lai saņemtu naudas atmaksu par iegādātajām biļetēm tiešsaistē, jāraksta uz info@bilesuparadize.lv.

Aptuvenais koncerta ilgums: 2 stundas 30 minūtes

Mūziķi

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir Latvijas kultūras pamatvērtība. Tas izveidots 1926. gadā kā Rīgas Radiofona orķestris, un kopš 1990. gada orķestrim ir pašreizējais nosaukums. LNSO darbība sešas reizes novērtēta ar Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas jomā — Lielo mūzikas balvu. 2022. gada maijā par LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Tarmo Peltokoski. Beidzamajos gados LNSO uzstājies Frankfurtes Alte Oper, Parīzes filharmonijā un Elizejas lauku teātrī, Eksanprovansas Lielajā teātrī un citās Eiropā nozīmīgās koncertzālēs. Orķestris piedalījies Rokdanteronas festivālā Francijā, Bratislavas festivālā Slovākijā, koncertējis Vācijā un Šveicē.

Vestards Šimkus

Vestards Šimkus

Klavieres

Vestards Šimkus

Vestards Šimkus ir kas īpašs! Viņam piemīt neatkārtojama personība, pašapziņa un spoža tehnika. Dažs labs var runāt par klasiskās mūzikas galu, bet dzirdot Šimkus spēli varat būt drošs – klasiskajai mūzikai klājas gluži labi” - Pāvo Jervi. Starptautisku atpazīstamību Vestards Šimkus iemantoja pēc uzvarām vairākos konkursos, tostarp iegūstot 1. vietu Marijas Kanalsas Starptautiskajā pianistu konkursā Barselonā (2009). Sekoja sadarbība ar tādiem orķestriem kā BBC Filharmoniskais orķestris, Birmingemas Pilsētas simfoniskais orķestris, Francijas Nacionālais orķestris, Čehijas Filharmoniskais orķestris, “Kremerata Baltica”, Hamburgas NDR simfoniskais orķestris, Lietuvas Valsts simfoniskais orķestris, Tallinas kamerorķestris muzicējot ar diriģentiem Eri Klasu, Andri Nelsonu, Vasiliju Sinaiski, Karelu Marku Šišonu, Teodoru Kurencis u.c.

Jānis Liepiņš

Jānis Liepiņš

Diriģents

Jānis Liepiņš

Jānis Liepiņš

Diriģents

Jānis Liepiņš ir viens no savas paaudzes daudzsološākajiem un talantīgākajiem diriģentiem, pieprasīts opermūzikas diriģents, kurš regulāri sadarbojies ar izciliem operdziedātājiem. Kopš 2019. gada viņš ir Manheimas Nacionālā operteātra pirmais kapelmeistars.

Diāna Jaunzeme-Portnaja

Diāna Jaunzeme-Portnaja

Ērģeles

DIĀNA JAUNZEME-PORTNAJA absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, bakalaura un maģistra grādu iegūstot profesora T. Dekšņa ērģeļklasē (2005). Meistarību papildinājusi Enshedes Mūzikas augstskolā Nīderlandē (2001), Starptautiskajā ērģeļu akadēmijā Zviedrijā (2003, 2005), kā arī meistarklasēs Zviedrijā, Spānijā un Lietuvā. Veiksmīgi startējusi vairākos ērģelnieku konkursos. Aktīvi koncertē Rīgas un Latvijas dievnamos gan ar solo programmām, gan saspēlē ar solistiem un koriem. Muzicējusi arī Vācijā, Slovēnijā, Austrijā, Šveicē, Ungārijā, Polijā, Lietuvā, Zviedrijā, Somijā un citviet. D. Jaunzeme-Portnaja  ir ērģeļu dueta Riga Organum Duo dalībniece kopš 2013. gada. Sadarbībā ar kontrtenoru Sergeju Jēgeru ierakstīts CD Ave Maria (2011), piedalījusies CD Mūzika dievnamam Liepājas Sv.Trīsvienības katedrāles ērģeļu ierakstā (2015). Ērģelniece darbojas arī kā projektu vadītāja, organizējot koncertu ciklus  daudzos Latvijas novadu dievnamos. Popularizējot Latvijas vēsturiskās ērģeles, sadarbībā ar ērģelnieci Ilonu Birģeli piedalās Vēsturisko ērģeļu svētku Latvija-ērģeļu zeme rīkošanā kopš 2017.gada.

Foto: Jānis Porietis