13. jūlijs, 2024, plkst. 22.00
Dzintaru koncertzāles Mazā zāle

Nakts koncerts. Julian Joseph trio (UK)

Mākslinieki:
Julian Joseph trio (Apvienotā Karaliste):
Džūlians Džozefs (Julian Joseph), klavieres
Marks Mondeizī (Mark Mondesir), sitaminstrumenti
Marks Hodžsons (Mark Hodgson), kontrabass

Programma:
Džordža Gēršvina, Koula Portera, Djūka Elingtona, Džūliana Džozefa u.c. džeza skaņdarbi

13. jūlijā ‘‘Nakts koncertā’’ ar džeza mūzikas programmu uzstāsies Džūliana Džozefa trio, kurā muzicē Džūlians Džozefs (Julian Joseph, klavieres), Marks Mondeizī (Mark Mondesir, sitaminstrumenti), Marks Hodžsons (Mark Hodgson, kontrabass). Džūlians Džozefs ir viens no ietekmīgākajiem britu džeza mūziķiem, kurš pazīstams kā pianists, komponists un aranžētājs.

‘‘Nozīmīgākais džeza mūziķis, kādu šī valsts ir radījusi daudzu gadu garumā, iespējams, jebkad,’’ tā par Džozefu raksta britu izdevums ‘‘The Stage’’.

Viņš ir pirmais melnādainais britu džeza mūziķis, kurš vadījis koncertu sēriju Vigmora zālē Londonā un pirmais, kurš ar savu “All-Star Big Band” kā vadošā zvaigzne atklāja prestižo “BBC Proms’’ festivālu. Viņš iemantojis izcilu reputāciju ne tikai kā izpildītājs un komponists, bet arī atzinību kā ļoti zinošs un saistošs raidījumu vadītājs, mūzikas vēstnesis un kultūras aizstāvis. Džūlians Džozefs komponējis skaņdarbus klavierēm solo, nelieliem ansambļiem, kā arī bigbendam un simfoniskajam orķestrim. Karjeras laikā viņš ir saņēmis nozīmīgus pasūtījumus no BBC, ‘‘Hackney Music Development Trust’’, Londonas pilsētas festivāla un Londonas džeza festivāla.

Džozefs nebeidz iedvesmot ar savu meistarību taustiņinstrumentu pārvaldīšanā, muzikalitātes daudzpusību un neierobežotu radošo iztēli. ‘‘Nakts koncertā’’ Dzintaru koncertzālē Džūliana Džozefa trio harismātiskie mūziķi atskaņos izlasi ar džeza klasikas skaistākajiem standartiem, kā arī paša Džozefa oriģinālkompozīcijas.

Mūziķi

Džūlians Džozefs

Džūlians Džozefs

Klavieres

Džūlians Džozefs ir viens no mūsdienu izcilākajiem, ietekmīgākajiem un augsti cienītākajiem britu džeza mūziķiem. Savu karjeru veltījis mūzikai visā Apvienotajā Karalistē un tālākajos pasaules nostūros, viņš ir ieguvis izcila izpildītāja un komponista reputāciju un kļuvis vispārēji atzīts kā ļoti zinošs un saistošs mūzikas vēstnieks un kultūras aizstāvis.

Marks Hodžsons

Marks Hodžsons

Kontrabass

Marks Hodžsons

Marks Hodžsons ir starptautiski tūrējošs džeza mākslinieks, kurš regulāri uzstājas visā pasaulē dažādās variācijās, sākot no trio līdz orķestriem. Viņš ir uzstājies un ierakstījis mūziku kopā ar Apvienotās Karalistes un starptautiskiem džeza māksliniekiem, tostarp: Cedar Walton, Pharaon Sanders, Phil Wood un daudziem citiem. Marks ir spēlējis kā viessolists Londonas simfoniskajā orķestrī, Liverpūles filharmonijā, Hallē orķestrī, BBC koncertorķestrī un Birmingemas simfoniskajā orķestrī. Marks ir ierakstījis un uzstājies kopā ar daudzām starptautiskām roka un popmūzikas zvaigznēm, tostarp: The Rolling Stones, The Police, Polu Makartniju, Eltonu Džonu, Pink Floyd, Braienu Adamsu un amerikāņu reperi Ice-T.

Marks Mondeizī

Marks Mondeizī

Sitaminstrumenti

Marks Mondeizī

Jau pirms dzimšanas iepazinis mūziku, bet bungas nejauši atklājis 12 gadu vecumā. Sāka uztvert nopietni 16 gadu vecumā. Lielā mērā pats mācījās, klausoties ierakstus un vērojot bundziniekus. "Man bungu spēlēšana ir saistīta vispirms ar garu, pēc tam ar galvu, pēc tam ar ķermeni, šādā secībā. Garīgums ir svarīgākais — spēlēšana ir jāzbauda, ir jābūt patiesam attiecībā uz to, ko Tu atskaņo — auditorija, klausītājs saprot, vai mākslinieks spēlē patiesi vai nē."