17. jūlijs 2023, plkst. 20.00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

Zigmara Liepiņa operas “Parīzes Dievmātes katedrāle” koncertuzvedums

Ar desmit krāšņiem koncertiem no 15. līdz 23. jūlijam norisināsies devītais “Jūrmalas festivāls”, grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē, pulcējot izcilus latviešu un ārzemju mūziķus.

17. un 18. jūlijā klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt ikonisko Zigmara Liepiņa operas ‘‘Parīzes Dievmātes katedrāle’’ koncertuzvedumu. Zigmara Liepiņa opera savulaik kļuva par latviešu opermūzikas simbolu, kuras iestudējums Latvijas Nacionālajā operā guva grandiozus panākumus un tika izrādīts 96 reizes. Operas kompaktdiska versija kļuva par pieprasītāko latviešu opermūzikas ierakstu. Zigmara Liepiņa sirdi plosošā mūzika, Esmeraldas un Kvazimodo traģiskais mīlestības stāsts mums vēsta par nesalaužamu gara spēku un spēju mīlēt pāri robežām.

Piedalās:

Ilze Grēvele-Skaraine (Esmeralda)
Dons (Kvazimodo)
Edgars Ošleja (Klods Frolo)
Ieva Parša (Gudula)
Rihards Millers (Grenguārs)
Krišjānis Norvelis (Klopēns/Bende)
Artjoms Safronovs (Fēbs)
Daniils Kuzmins (Jupiters/Tiesu izpildītājs)
Jūrmalas festivāla koris
Jūrmalas festivāla orķestris
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš
Režisore Dita Lūriņa-Egliena
Scenogrāfe Inga Bermaka
Kostīmu māksliniece Agija Vismane
Horeogrāfs Artūrs Nīgalis
Gaismu mākslinieks Māris Sējāns

Mūziķi

Jūrmalas festivāla orķestris

Jūrmalas festivāla orķestris

Ilze Grēvele-Skaraine

Ilze Grēvele-Skaraine

Soliste

Ieguvusi maģistra grādu Senās mūzikas dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā Airas Rūrānes klasē. Studējusi arī Hāgas Karaliskajā konservatorijā Nīderlandē un Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijā. Vokālās prasmes papildinājusi pie pasaulē atzītiem senās mūzikas un operdziedāšanas. Grēvele-Skaraine ir vairāku starptautisku meistarklašu dalībniece. Kā solo māksliniece uzstājusies Rīgā, Igaunijā, Dānijā, Itālijā, Krievijā, Francijā, Nīderlandē un Lietuvā. Sadarbojusies ar diriģentiem Atvaru Lakstīgalu, Māri Kupču, Māri Sirmo un Valsts akadēmisko kori “Latvija”, pūtēju orķestri “Rīga”, Nīderlandes profesionālo Baha mūzikas kamerkori, Liepājas Simfonisko orķestri u.c.

Artūrs Šingirejs (Dons)

Artūrs Šingirejs (Dons)

Solists

Mūziķis Artūrs Šingirejs (Dons) ir viens no klausītāju iemīļotākajiem mūsdienu māksliniekiem Latvijā. Dons ir izdevis astoņus soloalbumus un viņa kontā ir vairākas muzikālās godalgas – četras reizes iegūta uzvara Latvijas Radio Muzikālās bankas nominācijā “Gada dziesma” un sešas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu nominācijā “Rado hits”. Mūziķis ir arī saņēmis divas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas par labāko popmūzikas un vienu balvu par labāko rokmūzikas albumu. 2021. gadā Dons uzsāka sadarbību ar mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”.

Edgars Ošleja
Edgars Ošleja

Edgars Ošleja debitējis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves 2015. gadā. LNO interpretēto lomu vidū ir Komandors Donā Žuanā, Zarastro Mazajā Burvju flautā, Reinmārs fon Cvēters Tanheizerā, Kolēns Bohēmā, Aklais Spēlēju, dancoju, trakonama pārvaldnieks Izvirtības hronikā un baltais priesteris Turandotā. 2020. gada februārī Edgars Ošleja debitēja uz Prāgas Nacionālā teātra operas skatuves Kolēna lomā operā Bohēma; tur dziedājis arī Andželoti Toskā, Banko Makbetā, augsto priesteri Nabuko un Faraonu Aīdā. Edgars Ošleja ir piedalījies akadēmiskās mūzikas koncertos Siguldas opermūzikas svētkos, Rīgas Latviešu Biedrības namā, Rīgas Anglikāņu baznīcā un citviet. Dziedājis basa solo Bēthovena 9. simfonijā Prāgas operas orķestra pavadījumā. Piedalījies I. Kalniņa operas Matīss, kausu bajārs pirmatskaņojumā. Viņa repertuārā ir ārijas un dziesmas no A. Kaldāra, P. Čaikovska, G. F. Hendeļa, Dž. Verdi, V. A. Mocarta, S. Prokofjeva u. c. komponistu daiļrades.

Mārtiņš Ozoliņš

Mārtiņš Ozoliņš ir Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents, kā arī J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētais profesors. Prestižā Jormas Panulas IV starptautiskā diriģentu konkursa laureāts. Debitējis Latvijas Nacionālajā operā ar Džuzepes Verdi operu Nabuko 2003. gadā. Daudzu operas un baleta izrāžu, kā arī koncertu muzikālais vadītājs un diriģents. Sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Leipcigas Gewandhaus orķestri, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri, Triestes Verdi teātra orķestri, Katānijas Bellīni operas orķestri, Orchestra Sinfonica Siciliana, Tamperes Filharmonijas simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Gruzijas Valsts operas orķestri, Honkongas Sinfonietta orķestri u.c.

Jūrmalas festivāla koris

Jūrmalas festivāla koris