29. jūlijs 2021, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

Jūrmalas Festivāls. Aleksandrs Antoņenko, Zanda Švēde, LNSO, Andris Poga

Gustava Mālera monumentālo opusu “Dziesmu par zemi” Leonards Bernsteins dēvēja par Mālera izcilāko simfoniju. Apjomīgā apcere diviem solistiem un orķestriem sešās daļās par dzīves īsuma un mirstīguma nenovēršamību saviļņojošajā finālā aizved mūs pie mūžības vārtiem tā, kā to spēj vienīgi cilvēces dižākie mākslas sasniegumi. Šī izcilā skaņdarba solisti būs starptautiski atzītais latviešu mecosoprāns, Frankfurtes operas soliste Zanda Švēde un pasaulslavenais Latvijas tenors Aleksandrs Antoņenko, kurš izdziedājis vairāk nekā 30 lomas pasaules prestižākajos operteātros. Pie Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies tā galvenais diriģents Andris Poga.

Jūrmalas Festivāla koncertu apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Noteikumi attiecas arī uz bērniem.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Aleksandrs Antoņenko, tenors;

Zanda Švēde, mecosoprāns;

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

diriģents Andris Poga

Programmā:

Gustavs Mālers “Dziesma par Zemi”

Mūziķi

Andris Poga

Andris Poga

Diriģents

Andris Poga

Andris Poga

Diriģents

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas. Līdz tam uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc sekmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas simfonisko orķestri, Vīnes simfonisko orķestri, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus un Cīrihes Tonhalle orķestri. A. Poga uzstājies arī ar Vīnes simfonisko orķestri, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Štutgartes Radio (SWR) simfonisko orķestri, Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko simfonisko orķestri, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas simfonisko orķestri un Sidnejas simfonisko orķestri. A. Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova (Evgeny Svetlanov) Starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. 2019. gada jūnijā Stavangeras simfoniskais orķestris paziņoja, ka A. Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents un stāsies amatā 2021./2022. gada sezonā.

Zanda Švēde

Zanda Švēde

Mecosoprāns

Zanda Švēde

Zanda Švēde

Mecosoprāns