17. jūlijs, 2024, plkst. 20.00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

Iveta Apkalna un Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Mākslinieki:
Iveta Apkalna, ērģeles
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģents Olli Mustonens (Olli Mustonen, Somija)

Programmā:
Aleksandrs Ļadovs “Kikimora”
Fransiss Pulenks “Koncerts ērģelēm, stīgu orķestrim un timpāniem sol minorā”
Žans Sibēliuss 7. Simfonija un simfoniskā poēma “Somija”

17. jūlijā simfoniskās mūzikas programmā dzirdēsim ērģelnieci Ivetu Apkalnu, Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri un somu diriģentu Olli Mustonenu, neordināru personību Ziemeļvalstu mūzikā. Programmā būs Fransisa Pulenka Koncerts ērģelēm, timpāniem un stīgām – daudzkrāsains opuss, kurā barokāls dramatisms, romantiska nostalģija mijas ar dzirkstošu dzīvesprieku un graciozitāti. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā skanēs Antona Ļadova simfoniskā poēma ‘‘Kikimora’’ un dižā skandināvu simfoniķa Žana Sibēliusa Septītā simfonija.

Mūziķi

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna

Ērģeles

Iveta Apkalna

Iveta Apkalna

Ērģeles

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām solo ērģelniecēm. Viņas spēlē savienojas spožs koncertiskums, perfekta virtuozitāte un nevainojama stila izpratne. Ivetai raksturīgais dzirkstošais dzīvesprieks un vienlaikus ļoti nopietnā attieksme pret darbu, rūpīgā attieksme pret detaļām un vienlaikus spēja uzburt vērienīgas interpretācijas ļauj karaliski pārvaldīt instrumentu, ko mēdz dēvēt par mūzikas instrumentu radības kroni. Par savu īpašu misiju Iveta uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, propogandējot ērģeles arī kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris (LNSO) ir Latvijas kultūras pamatvērtība. Tas izveidots 1926. gadā kā Rīgas Radiofona orķestris, un kopš 1990. gada orķestrim ir pašreizējais nosaukums. LNSO darbība sešas reizes novērtēta ar Latvijas augstāko apbalvojumu klasiskās mūzikas jomā — Lielo mūzikas balvu. 2022. gada maijā par LNSO māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu kļuva Tarmo Peltokoski. Beidzamajos gados LNSO uzstājies Frankfurtes Alte Oper, Parīzes filharmonijā un Elizejas lauku teātrī, Eksanprovansas Lielajā teātrī un citās Eiropā nozīmīgās koncertzālēs. Orķestris piedalījies Rokdanteronas festivālā Francijā, Bratislavas festivālā Slovākijā, koncertējis Vācijā un Šveicē.

Olli Mustonens

Olli Mustonens

Diriģents

Olli Mustonens

Olli Mustonens ir Turku Filharmonijas orķestra (Somija) mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents. Viņš ieņem unikālu vietu mūsdienu mūzikas apritē. Šosezon viņš turpina Lapzemes kamerorķestra galvenā viesdiriģenta amatu, apvienojot orķestra koncertus ar kamermūziku un koncertiem.