19. jūlijs, 2024, plkst. 20.00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

Barselonas flamenko balets “Karmena”

Mākslinieki:
Barselonas flamenko balets (Spānija)

19. jūlijā festivālā viesosies Barselonas flamenko balets ar īpašu dejas uzvedumu ‘‘Karmena’’.

Barselonas flamenko balets pārstāv novatorisku flamenko koncepciju, savās izrādēs saglabājot šīs dejas tradicionālās saknes, apvienojumā ar džeza mūziku un laikmetīgo baletu, radot modernu un enerģisku skatuves valodu. Jaunā projektā ‘‘Karmena’’ viņi pievēršas mītam par Karmenu, tās vēstījumam par drosmi un brīvību netaisnīgā pasaulē. Prospēra Merimē stāsts oriģinālā uzvedumā iedzīvināts ar fragmentiem un aranžējumiem no Žorža Bizē slavenās operas ‘‘Karmena’’, flamenko dziedājumiem un ģitārista, komponista Ivana Pereza oriģinālmūziku. Šajā izrādē iekļauti vēl neredzēti flamenko elementi, pielāgojot to mūsdienu realitātei, radot jaunu Karmenas mīta un 21. gadsimta flamenko mākslas paradigmu.

Barselonas flamenko baletu 2017. gadā dibināja katalāņu dejotājs un horeogrāfs Dāvids Gutjerjess. Kolektīvs kļuvis par Barselonas pilsētas un flamenko tradīcijas vēstnieku visā pasaulē. Viņi uzstājušies teju 40 valstīs, tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs, Ķīnā un Apvienotajā Karalistē, sniedzot izrādes nozīmīgākajos teātros un festivālos.

Aptuvenais koncerta ilgums: 1 stunda 30 minūtes

Mākslinieki

Barselonas flamenko balets

Barselonas flamenko baletu (BFB) 2017. gadā dibināja katalāņu dejotājs un horeogrāfs Deivids Gutjeress. Prese un starptautiskās institūcijas atzinusi BFB par pilsētas, kas demonstrē Katalonijā vēsturiski uzplaukušās lieliskās flamenko tradīcijas, vēstnieku. BFB ir uzstājies līdz 40 valstīm katrā kontinentā, tostarp ASV, Ķīnā un Apvienotajā Karalistē, prezentējot sevi galvenajos teātros un festivālos. Septiņu sezonu laikā vairāk nekā 500 000 skatītāju ar entuziasmu ir sagaidījuši viņu deju un nodrošinājuši viņiem vadošo vietu starptautiskajā dejas apritē un flamenko centrā Katalonijā.