21. jūlijs 2022, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle
Sibēliusa Vijolkoncerts un
Bēthovena 7. simfonija

Ar sešiem krāšņiem koncertiem klātienē no 17. līdz 24. jūlijam norisināsies astotais “Jūrmalas festivāls” – grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē.

21. jūlijā festivālā uzstāsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar savu šī brīža galveno viesdiriģenti, Eiropas opernamos un orķestros pieprasīto igauņu diriģenti Kristīni Posku. Solists būs jaunās paaudzes spožais vijolnieks Daniils Bulajevs. Programmā skanēs Ludviga van Bēthovena 7. simfonija – opuss, kas piesātināts ar vitalitāti un nerimstošu dzīves apliecinājumu. Rihards Vāgners to nodēvēja par dejas apoteozi. Skanēs arī viena no impresionisma mūzikas firmas zīmēm – Kloda Debisī simfoniskā prelūdija  ‘‘Fauna diendusa’’. Bet Daniils Bulajevs atskaņos virtuozo Žana Sibēliusa vijolkoncertu, kas pēc sava dramatiskā vēriena un dziļuma ir tuvs simfonijām, un neapšaubāmi ir pieskaitāms pie šī žanra izcilākajiem un biežāk atskaņotajiem paraugiem.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Daniils Bulajevs (vijole)
Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris
Diriģente Kristīna Poska
Diriģents Mārtiņš Ozoliņš

Programmā:

Debisī Faunda diendusa
Žana Sibēliuss Vijolkoncerts
Ludviga van Bēthovena 7.simfonija

Mūziķi

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lielākais Latvijas simfoniskais orķestris, kas dibināts 1926. gadā. Pastāvēšanas laikā orķestris sadarbojies ar vairākiem pazīstamiem diriģentiem, kā arī uzstājies prestižās Eiropas un pasaules koncertzālēs. Galveno diriģentu vidū bijuši tādi vārdi kā Vasilijs Sinaisks, Olari Eltss, Pauls Megi, Karels Marks Šišons. Kopš 2013. gada oktobra LNSO galvenais diriģents ir Andris Poga. Orķestra uzmanības lokā ir galvenokārt 19. un 20. gadsimta pasaules simfoniskie šedevri, Latvijas komponistu radītās klasiskās vērtības un mūsdienās sacerēti jaundarbi, kā arī regulāri kādas operas vai mūzikla koncertatskaņojums. LNSO lielu uzmanību pievērš bērnu un jauniešu izglītības programmām, vairākus gadus sekmīgi īsteno kamermūzikas programmu sēriju un kopš 2015. gada svin vasaras izskaņu jauntapušā festivālā “LNSO vasarnīca”.

Daniils Bulajevs

Daniils Bulajevs

vijolnieks

Daniils Bulajevs

Daniils Bulajevs

vijolnieks

Vijolnieks Daniils Bulajevs dzimis Rīgā, 2004. gadā. Daniils spēlē Nicolò Gagliano būvēto 18. gadsimta itāļu vijoli, kuru viņam laipni aizdevusi biedrība Florian Leonhard Fine Violins.  Viņš piedalījies meistarklasēs pie Maksima Vengerova, Hong Vanga, Ivrī Gitlisa, Reno Kapisona, Vera Tsu Veilingas un daudziem citiem slaveniem vijolniekiem. Aktīvi piedalījies  Musica Mundi starptautiskajā kamermūzikas kursā un festivālā 2013. gadā un Kronberg akadēmijas meistarklasēs 2019. gadā. Jau piecu gadu vecumā viņš uzstājās kopā ar kamerorķestri koncertzālē AVE SOL, divus gadus vēlāk – ar simfonisko orķestri. Pirmo solokoncertu Daniils sniedza astoņu gadu vecumā.   Viņš aktīvi uzstājas kā solists un kamermūziķis Latvijā un ārzemēs. Daniils ir daudzu prestižu starptautisko konkursu laureāts. Starp nesenākajiem minami Leonīda Kogana starptautiskais vijolnieku konkurss Beļģijā (1. vieta, 2019. gads), Kloster Schöntal 18. Starptautiskais vijolnieku konkurss Vācijā (1. vieta un Reinhold Würth veicināšanas balva, 2019. gads) un Windsor Festival starptautiskais stīdzinieku konkurss (1. vieta, 2021. gads).   Viņš koncertējis ar daudziem Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Armēnijas, Ķīnas simfoniskajiem un kamerorķestriem, kuru skaitā ir Kremerata BalticaGlasperlenspiel Sinfonietta, Maskavas virtuozi, Tatarstānas Republikas Valsts simfoniskais orķestris, Makao simfoniskais orķestris, Salzburg Chamber Soloists, Archi De Sono orchestra da camera, La MitteleuropaOrchestra un citi.