30. jūlijs 2021, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Mazā zāle

Jūrmalas Festivāls. Ksenijas Sidorovas solokoncerts

Ksenija Sidorova, kronēta par “akordeona princesi’’, ir sava instrumenta vēstnese pasaulē, ar savu meistarību un personības šarmu uzrunājot klausītājus visā pasaulē. Prestižās “ECHO Klassik’’ balvas ieguvēja sadarbojusies ar tādiem izciliem mūslaiku mūziķiem kā Pāvo Jervi, Avi Avitals, Andreass Otenzamers, Vasīlijs Petrenko un daudziem citiem.

Ksenijas Sidorovas solokoncertā skanēs argentīniešu tango lielmeistara Astora Pjacollas un mūsdienu komponistu skaņdarbi. Pjacollas mūziku Ksenija iemīlēja jau 12 gadu vecumā, un tā ir kļuvusi par vienu no pamatvērtībām mūziķes repertuārā. Koncertā būs dzirdami skaņdarbi no albuma “Piazolla Reflections’’, kas nāca klajā šī gada sākumā un ir veltīts komponista simtgadei. Mūslaiku komponistu Sergeja Voitenko, Pjetro Rofi un Franka Andželisa mūzikas raksti veidojuši saites ar Pjacollas melanholisko ekspresiju un dvēseles dziļumiem.

Balalaikas virtuozs Aleksejs Arhipovskis skaņdarbā “Pelnrušķīte’’ izsmalcināti portretējis pasaku tēlu, bet pasaulē pazīstamais bajānists Artjoms Ņižņiks izvērstajā opusā “Maktub’’ (tulkojumā no arābu valodas: “liktenis’’) vēlējies radīt mūziku ar spilgtām melodijām un tradicionālām harmonijām.

 Jūrmalas Festivāla koncertu apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Noteikumi attiecas arī uz bērniem.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Ksenija Sidorova, akordeons

Programmā: Alekseja Arhipovska, Johana Sebastiāna Baha, Artjoma Ņižņika, Astora Pjacollas un Pjetro Rofi skaņdarbi

Mūziķi

Ksenija Sidorova

Ksenija Sidorova

Akordeons

Ksenija Sidorova

Ksenija Sidorova

Akordeons

Par “akordeona princesi” kronētā Ksenija Sidorova ar savu meistarību un personības šarmu ir kļuvusi par akordeona vēstnesi pasaulē. 2016. gadā viņa parakstīja ekskluzīvu līgumu ar vienu prestižākajām mūzikas ierakstu izdevniecībām “Deutsche Grammophon”. K. Sidorova izpelnījusies daudz apbalvojumu, tostarp Mūziķu ģildes (Worshipful Company of Musicians) Sudraba medaļu, Meizijas Luisas balvu, turklāt viņa bija pirmā akordeoniste, kura saņēmusi godpilno Mūziķu ģildes Prinča balvu. 2012. gada maijā Ksenija pirmā tikusi pie Brīna Tervela fonda starptautiskās godalgas. Akordeonista ir sadarbojusies ar tādiem komponistiem kā Karls Dženkinss (Karl Jenkins), Hanss Abrahamsens (Hans Abrahamsen), Stefano Džervazoni (Stefano Gervasoni), Nirmali Fena (Nirmali Fenn), Samanta Fernando (Samantha Fernando), Karloss Dukeijs, Elspeta Brūka (Elspeth Brooke) un Patriks Nans (Patrick Nan). Ksenija uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, “Sinfonietta Rīga”, sniegusi koncertus Londonas Karaliskajā Svētku zālē, Pērsela zālē (Southbank Centre), Bristoles Kolstona zālē, debitējusi Lucernas festivālā, Bergenas festivālā, Cēsu mākslas festivālā un citos festivālos Apvienotajā Karalistē, Francijā, Šveicē un Itālijā.