19. jūlijs 2022, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle
Jūrmalas festivāla atklāšanas GALĀ koncerts. Skaistākās operu ārijas.

Ar sešiem krāšņiem koncertiem klātienē no 17. līdz 24. jūlijam norisināsies astotais “Jūrmalas festivāls” – grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē.

Krāšņs Jūrmalas festivāla atklāšanas GALĀ ar skaistākajām operu ārijām, kuras dziedās pasaulē pazīstamākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, mecosoprāns Doroteja Bīnerte (Dorothee Bienert, Vācija) un citi brīnišķīgi dziedātāji.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Aleksandrs Antoņenko (tenors)
Doroteja Bīnerte (Dorothee Bienert, mecosoprāns, Vācija)
40. Starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa fināla kārtu dalībnieki
Jūrmalas festivāla orķestris

Diriģents Mārtiņš Ozoliņš

Mūziķi

Aleksandrs Antoņenko

Aleksandrs Antoņenko

Tenors

Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomas. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropolitan teātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk viņš ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā Antoņenko tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.

Jūrmalas festivāla orķestris

Jūrmalas festivāla orķestris

Doroteja Bīnerte

Doroteja Bīnerte

Mecosoprāns

Doroteja Bīnerte

Doroteja Bīnerte

Mecosoprāns