27. jūlijs 2021, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle
Jūrmalas Festivāla atklāšana. Raimonds Pauls. 4. vilnis

2021. gada Jūrmalas festivāls tiks atklāts ar Raimonda Paula mūzikas programmu un krāšņu solistu parādi, kas būs veltīta Maestro 85. gadu jubilejai. Klausītājiem būs ekskluzīva iespēja vienā koncertā dzirdēt šī brīža izcilākos latviešu estrādes mūziķus – jaudīgos un daudzpusīgos dziedātājus – Intaru Busuli, Daumantu Kalniņu, Zigfrīdu Muktupāvelu, neatkārtojamās Maestro skatuves mūzas Laimu Vaikuli, Anci Krauzi, Dināru Rudāni, spēcīgo balsu īpašnieces Aiju Vītoliņu, Agnesi Rakovsku, grupu “Credo”, Latvijas Radio bigbendu un citus māksliniekus.

Jūrmalas Festivāla koncertu apmeklētājiem būs jāuzrāda sadarbspējīgu vakcinācijas vai Covid-19 izslimošanas sertifikātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Noteikumi attiecas arī uz bērniem.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Raimonds Pauls, klavieres;

Latvijas Radio bigbends,

Sinfonietta Riga stīgu grupa

Grupa “Credo”

solisti – Laima Vaikule, Intars Busulis, Raimonds Ozols, Daumants Kalniņš, Aija Vītoliņa, Žoržs Siksna, Dināra Rudāne, Ance Krauze, Normunds Rutulis, Agnese Rakovska, Zigfrīds Muktupāvels

Programmā:

Raimonda Paula mūzika

Mūziķi

Sinfonietta Rīga

Sinfonietta Rīga

Kamerorķestris

Sinfonietta Rīga

Sinfonietta Rīga

Kamerorķestris
Raimonds Pauls

Raimonds Pauls

Klavieres

Raimonds Pauls

Raimonds Pauls

Klavieres

Izcilākais latviešu populārās mūzikas autors un pianists Raimonds Pauls ir slavenākais komponists ne tikai Latvijā, bet tālu aiz tās robežām. Pateicoties R. Paula unikālajām melodiķa dotībām, viņa mūzika skanējusi neskaitāmās valstīs un visprestižākajās koncertzālēs. Tai piemīt mūsdienīgi ritmi, aranžējumi, bet izsmalcinātā harmonijas izjūta vienlaikus palīdz komponistam izvairīties no vienmuļības, kas iezogas daudzos mūsdienu popmūzikas paraugos. Atšķirībā no daudziem dziesmu autoriem R. Pauls bieži ir savu sacerējumu interprets vai izpildītāju koncertmeistars, un viņa klavierspēlei raksturīgs ļoti individuāls, īss, uzsvērti aprauts piesitiens, kas ļauj nekļūdīgi atpazīt viņa stilu. Savu darbu atskaņošana Maestro allaž izvēlas vistalantīgākos dziedātājus un mūziķus, paceldams savas mākslas kvalitātes “latiņu” līdz citiem neaizsniedzamam augstumam. Paula mūziku pazīst visā pasaulē: koncerti sniegti, albumi un dziesmas izdotas visās Austrumeiropas valstīs, Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) valstīs, Somijā, ASV, Kanādā, Japānā, Izraēlā un citur. Vispopulārākā noteikti ir dziesma “Dāvāja Māriņa”, pazīstama arī kā “Million alih roz”, kas kļuva par grāvēju Japānā, Somijā un visā Austrumeiropā. R. Paula dziesmas ir tulkotas krievu, somu, japāņu, itāliešu, vācu, angļu un citās valodās.

Latvijas Radio bigbends

Latvijas Radio bigbends

Latvijas Radio bigbends dibināts 1966. gadā. Pirmais kolektīva nosaukums bija Latvijas PSR televīzijas un radio estrādes orķestris, savukārt 1992. gadā apvienība pārdēvēta par Latvijas Radio vieglās un džeza mūzikas orķestri, saīsināti – par “Latvijas Radio bigbendu”. Pirmais bigbenda vadītājs un diriģents bija komponists Ringolds Ore, bet no 1968. līdz 1991. gadam bigbendu vadīja Alnis Zaķis. Latvijas Radio bigbendu ir vadījuši arī Raimonds Pauls un Gunārs Rozenbergs. Ar kolektīvu ir strādājuši arī Aleksandrs Smirnovs, Vitālijs Dolgovs un citi. 2012. gadā atjaunotais bigbends neatlaidīgi turpina radošos meklējumus, sadarbojoties ar pasaules klases mūziķiem un vokālistiem. Šobrīd bigbends ir paguvis izveidot vairākas starptautiski nozīmīgas sadarbības ar džeza mūzikas grandiem, kas ir pazīstami visā pasaulē. Latvijas Radio bigbends ir uzstājies arī ar leģendāro amerikāņu džeza vokālistu Kurtu Ellingu (Kurt Elling) un izcilo itāļu džeza dīvu Robertu Gambarīni (Roberta Gambarini).

Grupa “Credo”

Grupa “Credo”

Grupa