2. augusts 2020, plkst. 19:30
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

GALĀ koncerts. Skaistākās operu ārijas

Piedalās:

Alisa Zinovjeva, soprāns

Aleksandrs Antoņenko, tenors

Vladislavs Sulimskis, baritons (Uladzislau Sulimski, Baltkrievija)

Jūrmalas festivāla orķestris

diriģents Vello Pāns (Vello Pahn, Igaunija)

Mūziķi

Aleksandrs Antoņenko

Aleksandrs Antoņenko

Tenors

Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomas. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropolitan teātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk viņš ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā Antoņenko tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.

Alisa Zinovjeva

Alisa Zinovjeva

Soprāns

Alisa Zinovjeva

Alisa Zinovjeva

Soprāns

Alisa Zinovjeva dēvēta par Latvijā dzimušu itāļu operdīvu. Soprāns, kura ar izcilību beigusi Romas Santa Cecilia konservatoriju un stažējusies Milānas La Scala akadēmijā, nu jau padsmit gadus dzīvo un savu radošo talantu izkopj Itālijā, sadarbojoties ar visdažādākajiem operteātriem, kā arī dodoties pasaules viesizrādēs.

Vello Pāns

Vello Pāns

Diriģents

Jūrmalas festivāla orķestris

Jūrmalas festivāla orķestris

Vladislavs Sulimskis

Vladislavs Sulimskis

Baritons

Baritons Vladislavs Suļimskis, kurš Dzintaru koncertzāles apmeklētājus apbūra pagājušā gada Jūrmalas festivāla galā koncertā, ir dzimis Baltkrievijā, absolvējis Nikolaja Rimska-Korsakova (Nikolai Rimsky-Korsakov) konservatoriju Sanktpēterburgā, guvis panākumus daudzos starptautiskos konkursos un no 2004. gada ir Marijas teātra solists. Vladislavs Suļimskis dziedājis Oņeginu Bastīlijas operā Parīzē, Teatro Real Madridē, Maskavas Lielajā teātrī un Malmes operā, Jeļecki Turīnas Teatro Reggio, Vācu operā Berlīnē dziedājis Pastoru “Hovanščinā” un Pantaloni “Mīlā uz trim apelsīniem”, grāfu Lunu Verdi “Trubadūrā” Berlīnes Valsts operā, Jago operā “Otello” Vīnes Valsts operā, kā arī titullomā Dž. Verdi operā “Rigoleto” Vīsbādenes opernamā. Mākslinieks dziedājis arī Stokholmas Karaliskajā operā, Mikeli festivālā, “Theater an der Wien”, Helsinku, Ķelnes, Dallasas opernamā un citviet. V. Suļimskis regulāri uzstājas kopā ar Annu Ņetrebko (Anna Netrebko) operā “Jolanta”, un kopā ar izcilo mākslinieci dziedājis arī operās “Trubadūrs” un “Mīlas dzēriens”. 2018. gadā debitējis Zalcburgas festivālā ar Tomska lomu P. Čaikovska operas “Pīķa dāma” iestudējumā, ko diriģēja Mariss Jansons. Dmitrija Šostakoviča (Dmitri Shostakovich) operas “Deguns” ieraksts (diriģents Valērijs Gergijevs), kurā V. Suļimskis dzied Kovaļova lomu, nominēts “Grammy” balvai.