28. jūlijs 2019, plkst. 20.00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle

GALA itāļu operu ārijas

Piedalās: operas solisti Aleksandrs Antoņenko (tenors), Egils Siliņš (basbaritons), Denīze Uzuna (mecosoprāns, Deniz Uzun, Vācija), Alisa Zinovjeva (soprāns), Jūrmalas Festivāla koris, Jūrmalas festivāla orķestris, diriģents Vello Pāns (Vello Pähn, Igaunija)

Sīkāka informācija sekos

Mūziķi

Aleksandrs Antoņenko

Aleksandrs Antoņenko

Tenors

Aleksandrs Antoņenko pēdējos desmit gados iekarojis pasaules ievērojamāko operteātru un koncertu skatuves, izdziedot teju 30 tenoru lomas. Jau kopš 2004. gada viņš ir kļuvis par starptautiski atzītāko Latvijas tenoru, kurš ar panākumiem debitējis Berlīnes operās, Drēzdenes Semperoper, Oslo un Stokholmas Karaliskajā operā, Ženēvas, Parīzes, Romas un Minhenes opernamos, Vīnes valsts operā, Londonas Koventgārdena un arī Ņujorkas Metropolitan teātrī. Diriģenta Rikardo Muti vadīta, spoži aizritēja Antoņenko debija Otello lomā prestižajā Zalcburgas festivālā 2008. gadā. Gadu vēlāk viņš ar milzu panākumiem debitēja Metropoles operteātrī Ņujorkā, kurā Antoņenko tagad atgriežas jau regulāri, atveidojot vadošās tenoru lomas.

Egils Siliņš

Egils Siliņš

Basbaritons

Egils Siliņš

Egils Siliņš

Basbaritons
Denīze Uzuna

Denīze Uzuna

Mecosoprāns

Denīze Uzuna

Denīze Uzuna

Mecosoprāns

Vācu mecosoprāns Denīzi Uzuna ir 37. Starptautiskā Belvederes jauno operas solistu konkursa fināliste. Jau studiju laikā uzstājusies Bādenbādenes festivālā kopā ar Berlīnes filharmoniķiem, atveidojot Armelindas lomu Žila Masnē operā ’’Pelnsrušķīte’’. 2013. gadā jaunā dziedātāja bija uzaicināta piedalīties Heidelbergas pavasara festivāla ’’Lied’’ akadēmijā, lai strādātu kopā ar Tomasu Hempsonu un Tomasu Kvatshofu. Denīzi dziedājusi arī Bavārijas Valsts operas studijas izrādēs, un kopš 2016. gada viņa ir Cīrihes operas soliste.