Jūrmalas festivāls
  • Par festivālu
  • Programma
  • Kontakti
  • lv
  • en
  • ru
  • Menu
PIRKT BIĻETES

 29. Jūlijs 2020, plkst 20:30
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle
Pārcelts no 28. jūlijs 2020, plkst. 19.30

Jūrmalas festivāls. Veltījums Marisam Jansonam

Piedalās:

Kristīne Balanas, vijole;

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris;

Diriģents Andris Poga

Programmā: Pētera Čaikovska 6. simfonija un Maksa Bruha Vijolkoncerts

Godinot izcilā maestro Marisa Jansona piemiņu, Jūmalas festivālā izskanēs veltījuma koncerts dižajam un tik ļoti mīlētajam diriģentam, kuru apbrīnoja klausītāji un mūziķi visā pasaulē.

Programmā skanēs Pētera Čaikovska Sestā simfonija (’’Patētiskā’’) Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un diriģenta Andra Pogas sniegumā, kā arī Maksa Bruha Pirmais vijoļkoncerts ar Kristīnes Balanas solo. Koncerts reizē būs ekskluzīva ieraksta atvēršanas svētki. Vinila platē ir izdots koncertieraksts no 1972. gada 7. jūlija, kad Mariss Jansons pirmoreiz Dzintaru koncertzālē uzstājās ar Maskavas Valsts simfonisko orķestri, diriģējot Antonīna Dvoržāka Devīto simfoniju ’’No jaunās pasaules’’.

Mariss Jansons savas bērnības vasaras pavadīja Jūrmalā un tieši Dzintaru koncertzālē viņš pirmo reizi dzirdēja uzstājamies 20. gadsimta klasiskās mūzikas izcilības. Toties ar vijoļspēli sākās radošiem panākumiem bagātais Marisa Jansona ceļš mūzikā. Viens no tuvākajiem diriģenta komponistiem visas dzīves garumā bija Pēteris Čaikovskis. ’’Es Čaikovska mūzikā jūtu dziļus pārdzīvojumus, dramatismu, dvēseles mokas, tāpēc tur ir tik daudz emociju, kas piesista tūkstošiem klausītāju,’’ teicis Mariss Jansons. Komponista mūža nogales šedevrs, ’’Patētiskā’’ simfonija, ir sirdi plosošs stāsts par dzīvības, cerības un nāves likteņratiem. Diriģenta Andra Pogas pārliecinošais Čaikovska simfonijas lasījums saviļņojis klausītājus jau iepriekš gan Latvijā, gan ārzemēs pie citiem orķestriem.

Vēsturnieki Maksi Bruhu dēvē par “minora meistaru’’, bet klausītājus viņa mūzika uzrunā ar bagāto iztēli, skaisto vienkāršību un plašo emociju buķeti, kas piestāv romantisma strāvojumam. Tieši tāds arī ir Bruha Pirmais vijoļkoncerts, veltīts 19. gadsimta slavenajam vijoļvirtuozam Jozefam Joahimam, kurš Bruha opusam veltījis šādus vārdus: “Tas ir vācu visbagātīgākais un visvaldzinošākais vijoļkoncerts’’.

Vijolniece Kristīne Balanas ir viena no tām latviešu mūziķēm, kurai vārti uz pasaules skatuvēm atvērušies pakāpeniski. Kristīnes vijoļspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs. Laikraksts ‘’The Times’’ raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Maksa Bruha Pirmo vijoļkoncertu Kristīne Balanas un Andris Poga jau ar panākumiem kopīgi atskaņoja šī gada pavasara sākumā, koncertā ar prestižo Londonas filharmonisko orķestri.

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas. No 2021./2022. gada sezonas Andris Poga būs arī Stavangeras simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Pēdējos gados īpaši uzplaukusi arī diriģenta starptautiskā karjera, viņš uzstājies ar augstākā līmeņa Eiropas orķestriem: Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Vīnes Simfonisko orķestri, “Minhenes filharmoniķiem”, Berlīnes Vācu Simfonisko orķestri, NHK Tokijas SO, “Drēzdenes filharmoniķiem”, Leipcigas ’’Gewandhaus’’ orķestri un citiem.

Ņemot vērā spēkā esošos pulcēšanās ierobežojumus, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts un katru koncertu klātienē varēs apmeklēt līdz 500 klausītāju. Tomēr, lai sniegtu iespēju baudīt koncertus daudz plašākai auditorijai, Dzintaru koncertzāle kopā ar mūziķi Jāni Šipkēvicu piedāvā skatīties koncertus attālināti ar interneta tiešraides starpniecību visā pasaulē. Jānis Šipkēvics interneta tiešraides vadīs no īpaši iekārtotas koncertstudijas, kurā viesosies dažādi mūziķi un sabiedrībā zināmi cilvēki. Biļetes uz interneta tiešraidēm būs iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv, un tiešraides koncertus varēs skatīties vēl mēnesi pēc pasākuma.

Klausītājiem, kuri iegādājušies biļetes uz 28. jūlija koncertu, piedāvājam apmainīt iepriekš iegādātās biļetes uz pārcelto koncertu 29. jūlijā. Informējam, ka sakarā ar valstī spēkā esošajiem ierobežojumiem, Dzintaru koncertzāles sēdvietu izkārtojums ir mainīts. Lai veiktu biļešu apmaiņu, lūdzam zvanīt Dzintaru koncertzāles biļešu administratoram pa tālruni 26377077 darba dienās no plkst. 9.00 – 17.00.

Apmaināmo biļešu skaits ir ierobežots – 497 vietas (iepriekšējo 2100 vietā).  Biļešu apmaiņu iespējams veikt līdz šī gada 17. jūlijam. Tiem, kuri nepaspēs biļetes apmainīt, nauda tiks atgriezta.

Mūziķi

Kristīne Balanas

Kristīne Balanas

Vijole

Kristīne Balanas

Kristīne Balanas

Vijole
  • http://www.kristinebalanas.com/

Vijolniece Kristīne Balanas ir viena no tām latviešu mūziķēm, kurai vārti uz pasaules skatuvēm ir atvērušies pakāpeniski. Kristīnes vijolspēle skanējusi Berlīnes un Parīzes filharmonijā, Bārbikena centrā Londonā un citās prestižās koncertzālēs. Laikraksts ‘’The Times’’ raksturojis latviešu vijolnieci Kristīni Balanas kā “žilbinoši virtuozu” mūziķi. Kristīne Dzintaru koncertzālē atgriežas ar jau decembrī spoži atskaņoto Mendelszona vijolkoncertu, kurā sakoncentrētas komponista skaņu pasaules raksturīgākās iezīmes – dziesmu lirika, pastorāls skaistums un brīnišķīgs dzidrums. Skaņdarbs, kas dzīvo vijolnieku zelta repertuārā un priecē ar savu burvību.

Andris Poga

Andris Poga

Diriģents

Andris Poga

Andris Poga

Diriģents

Andris Poga ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents kopš 2013./2014. gada sezonas. Līdz tam uzstājies ar vadošajiem Vācijas, Francijas, Itālijas, Japānas un citu valstu orķestriem. Pēc sekmīgas debijas atkārtoti diriģējis NHK Tokijas simfonisko orķestri, Vīnes simfonisko orķestri, Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri, Ķelnes Radio simfonisko orķestri, “Minhenes filharmoniķus”, Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, “Drēzdenes filharmoniķus”, Leipcigas Gewandhaus un Cīrihes Tonhalle orķestri. A. Poga uzstājies arī ar Vīnes simfonisko orķestri, Frankfurtes Radio simfonisko orķestri, Štutgartes Radio (SWR) simfonisko orķestri, Dānijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sanktpēterburgas filharmonijas Nopelniem bagāto akadēmisko simfonisko orķestri, Romas Sv. Cecīlijas orķestri, Francijas Nacionālo orķestri, Šanhajas simfonisko orķestri un Sidnejas simfonisko orķestri. A. Pogas starptautiskā karjera sākās pēc uzvaras Jevgeņija Svetlanova (Evgeny Svetlanov) Starptautiskajā diriģentu konkursā 2010. gadā. No 2011. līdz 2014. gadam viņš bija Pāvo Jervi asistents Orchestre de Paris un no 2012. līdz 2014. gadam – Bostonas simfoniskā orķestra asistentdiriģents. 2019. gada jūnijā Stavangeras simfoniskais orķestris paziņoja, ka A. Poga būs nākamais orķestra galvenais diriģents un stāsies amatā 2021./2022. gada sezonā.

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris

Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ir lielākais Latvijas simfoniskais orķestris, kas dibināts 1926. gadā. Pastāvēšanas laikā orķestris sadarbojies ar vairākiem pazīstamiem diriģentiem, kā arī uzstājies prestižās Eiropas un pasaules koncertzālēs. Galveno diriģentu vidū bijuši tādi vārdi kā Vasilijs Sinaisks, Olari Eltss, Pauls Megi, Karels Marks Šišons. Kopš 2013. gada oktobra LNSO galvenais diriģents ir Andris Poga. Orķestra uzmanības lokā ir galvenokārt 19. un 20. gadsimta pasaules simfoniskie šedevri, Latvijas komponistu radītās klasiskās vērtības un mūsdienās sacerēti jaundarbi, kā arī regulāri kādas operas vai mūzikla koncertatskaņojums. LNSO lielu uzmanību pievērš bērnu un jauniešu izglītības programmām, vairākus gadus sekmīgi īsteno kamermūzikas programmu sēriju un kopš 2015. gada svin vasaras izskaņu jauntapušā festivālā “LNSO vasarnīca”.

© Copyright - Jūrmalas festivāls
  • Youtube
  • Facebook
  • Twitter
  • Instagram
Saullēkta koncerts Raimonds Pauls. Pasaules kino mūzika
Scroll to top
  •  

  •  

  •  

  •