22. jūlijs 2022, plkst. 20:00
Dzintaru koncertzāles Lielā zāle
3 Osokini

Ar sešiem krāšņiem koncertiem klātienē no 17. līdz 24. jūlijam norisināsies astotais “Jūrmalas festivāls” – grandiozākais vasaras muzikālais notikums Dzintaru koncertzālē.

22. jūlijā gaidāmi īsteni klaviermūzikas svētki ar Osokinu dinastijas izcilajiem pianistiem un kamerorķestri. Trīs Osokinu – divu dēlu un tēva- savienība kļuvusi par pianisma mākslas zīmolu gan Latvijā, gan ārzemēs. Andreja un Georgija Osokina klavierspēle izpelnījusies ievērojamu atzinību starptautiskajā arēnā, bet viņu tēvs Sergejs ir viens no cienījamākajiem mūziķiem Latvijā.  Osokinu kopīgajos koncertos allaž skan skaistākais klaviermūzikas zelta repertuārs un klasiskās mūzikas šedevri oriģinālos pārlikumos gan četrrocīgi, gan divām un pat trim klavierēm.

“Jūrmalas festivāls” notiek pateicoties Jūrmalas pilsētas atbalstam.

Piedalās:

Sergejs Osokins
Andrejs Osokins
Georgijs Osokins
Kamerorķestris

Programmā:

Ludvigs van Bēthovens – 15 variācijas un fūga (Heroiskās variācijas) op. 35
Frideriks Šopēns – Noktirne Do minorā op. 48 No. 1
Frideriks Šopēns – Etīde op. 10 No.12 Do minorā
Frideriks Šopēns – Polonēze op.26 No.1 Do diēz minorā
Frideriks Šopēns – Etīde op. 25 No.12
Sergejs Rahmaņinovs – Simfoniskās Dejas op. 45 (1940) autora versija 2 klavierēm, 1. Daļa
Johans Sebastiāns Bahs – Koncerts 2 klavierēm un orķestrim Do mažorā BWV 1061
Volfgangs Amadejs Mocarts – Koncerts 3 klavierēm un orķestrim Fa mažorā K.242
Vitolds Lutoslavskis  – “Variācijas par Paganīni tēmu” 3 klavierēm un stīgu kvartetam (Leo Lobreva aranžija)

Mūziķi

Georgijs Osokins

Georgijs Osokins

Klavieres

Georgijs Osokins

Georgijs Osokins

Klavieres

Georgijs Osokins koncertējis Tokijas Metropolitēna teātra zālē, Katovices Polijas Radio simfoniskā orķestra koncertzālē, Tēlotājmākslas teātrī Vankūverā, aizstājot pasaulslaveno pianistu Nelsonu Freiru, Konzerthaus Berlin, Zaryadye koncertzālē Maskavā, Sanktpēterburgas filharmonijā, Birmingemas Town Hall un Elbas filharmonijā Hamburgā. Sadarbojies ar Amadeus kamerorķestri, Taivānas Filharmonisko orķestri, Tokijas New City orķestri un Sinfonietta Cracovia. Pēc fināla Starptautiskajā Friderika Šopēna pianistu konkursā Varšavā 2015. gadā Georgijs kļuva par sensāciju, no kritiķiem izpelnoties epitetus "izcils, neparedzams un revolucionārs». “Viņam piemīt rets F. Šopēna mūzikas interpreta talants,” par Georgiju Osokinu teicis slavenais pianists un pedagogs Sergejs Babajans (Sergei Babayan). 2019. gada maijā Gidons Krēmers paziņoja, ka Georgijs kļuvis par pastāvīgo orķestra Kremerata Baltica rezidējošo viesmākslinieku - kopā ar Likā Debargu viņš ir pirmais, kam orķestris piešķīra šo titulu savā 22 gadu pastāvēšanas vēsturē. Georgijs regulāri uzstājās kopā ar Gidonu Krēmeru Latvijā, Lielbritānijā, Krievijā, Polijā, Japāna, Dienvidkorejā, Vācijā un ASV.

Sergejs Osokins

Sergejs Osokins

Klavieres

Sergejs Osokins

Sergejs Osokins

Klavieres

Mākslas zinātņu doktors, profesors Sergejs Osokins ir viens no šībrīža Latvijas pianisma galvenajiem stūrakmeņiem. Pianists aktīvi koncertē un pasniedz meistarklases Latvijā, Dānijā, Vācijā, Norvēģijā, Polijā, Zviedrijā un Baltkrievijā. Sergejs Osokins ir Latvijas Republikas augstākā apbalvojuma - Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris. Pianista repertuārā ir visdažādāko stilu un laikmetu skaņdarbi, bet īpaši tuva viņam ir Johana Sebastiāna Baha, Ludviga van Bēthovena, Roberta Šūmaņa, Aleksandra Skrjabina un Alfrēda Šnitkes mūzika. Kritiķu vērtējumā viņa interpretācijas ir neparasti dziļas, krāsainas un izsmalcinātas. Par Johanesa Brāmsa Otrā klavierkoncerta atskaņojumu Sergejs Osokins ieguvis Latvijas Lielo Mūzikas Balvu. Sergejs Osokins ir ne tikai izcils pianists, bet arī ļoti talantīgs pedagogs, kurš ir izskolojis šībrīža veiksmīgākos un pazīstamākos jaunos latviešu pianistus - Elīnu Bērtiņu, Andreju Osokinu, Vestardu Šimkus, Georgiju Osokinu, Aurēliju Šimkus, Katrīnu Gupalo, Artu Arnicāni un Rihardu Plešanovu.

Andrejs Osokins

Andrejs Osokins

Klavieres

Andrejs Osokins

Andrejs Osokins

Klavieres

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko starptautisko pianistu konkursu - Artura Rubinšteina konkursa Telavivā, Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē, Līdsas konkursa, Karalienes Elizabetes konkursa Briselē un Starptautiskā Pianisma Foruma laureāts. Londonas laikraksta ”The Independent” kritiķu vērtējumā pianistam piemīt “hipnotizējoša personības pievilcība, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”. Andrejs regulāri uzstājas leģendārās Eiropas koncertzālēs, piemēram, Berlīnes Filharmonijā, Konzerthaus Berlin, Frankfurtes Alte Oper koncertzālē, Milānas La Verdi zālē, Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, Royal Festival Hall, St Martin in the Fields un Kings Place koncertzālēs Londonā, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Briselē, Opera Comique zālē Parīzē un Birmingemas Simfoniskajā zālē. Sadarbojies ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonijas orķestri, orķestri Kremerata Baltica, Mančestras Hallé orķestri, Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, diriģentiem - seru Marku Elderu, Vladimiru Fedosejevu, Marinu Alsop, Juriju Simonovu, Bojanu Videnofu, Pablo Mieglo, Andri Pogu, Aināru Rubiķi, Džeimsu Džadsu, kā arī operdīvu Marinu Rebeku. 2018. gadā Andrejam Osokinam piešķirts Asociētā biedra statuss (ARAM) Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā.

Jūrmalas festivāla orķestris

Jūrmalas festivāla orķestris